Dla internautów

Kolejne oszustwo na "amerykańskiego żołnierza"

Data publikacji 23.08.2018

Poznali się rok temu na jednym z komunikatorów. On pisał, że jest amerykańskim żołnierzem przebywającym na misji w Kabulu. Po kilku miesięcznej „wirtualnej znajomości” napisał, że wyśle na jej adres paczkę z oszczędnościami swojego życia. Kobieta miała tylko pokryć koszty transportu. W rzeczywistości wpłaciła na konto oszusta ponad 70 tys. złotych.

Wczoraj do zawierciańskiej komendy zgłosiła się 37-letnia kobieta, która blisko przez rok korespondowała z fałszywym „amerykańskim żołnierzem”. Oszust powoli zdobywał jej zaufanie a potem wielokrotnie wykorzystał. Obiecał, że wyśle na jej adres paczkę z oszczędnościami swojego życia i że przyleci po nią do Polski. Kobieta za pomoc w transporcie bardzo cennej paczki miała otrzymać 3% jej wartości. Początkowo miało to kosztować kilka tys. zł. Jednak przesyłka napotykała na kolejne przeszkody, które wymagały coraz większych opłat. Mieszkanka Zawiercia zaciągała kredyty i przesyłała pieniądze fałszywemu żołnierzowi. W sumie bezpowrotnie straciła ponad 70 tys. złotych.

Kolejny raz ostrzegamy przed łatwowiernością przy zawieraniu wirtualnych znajomości. Przestrzegamy również przed wysyłaniem nieznajomym osobom pieniędzy, przekazywania swoich danych osobowych czy informacji o kontach bankowych lub polisach ubezpieczeniowych.

Bądźmy czujni i nie dajmy się nabrać oszustom!

 

Zobacz także:

Oszukana „na amerykańskiego żołnierza” - link