Areszt dla włamywacza - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Areszt dla włamywacza

Data publikacji 21.08.2013

W ręce zawierciańskich policjantów trafiło dwóch włamywaczy. W ciągu jednej nocy okradli 10 zaparkowanych samochodów. Do zatrzymania doszło dzięki reakcji mieszkanki, która widząc popełniane przestępstwo zadzwoniła do dyżurnego. Teraz jednemu z nich grozi 15-letni pobyt w więzieniu.

W minioną niedzielę Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował trzymiesięczny areszt wobec 28-letniego włamywacza. Przestępca razem ze swym młodszym wspólnikiem okradł 10 pojazdów. Ich łupem były radioodtwarzacze samochodowe. Włamywaczy zauważyła jedna z mieszkanek Zawiercia, która natychmiast powiadomiła dyżurnego zawierciańskiej komendy. Do zdarzenia doszło 16 sierpnia kilkanaście minut po godz. 2 w nocy, na ul. Słowackiego. We wskazane przez kobietę miejsce niezwłocznie wysłano dwa patrole. Włamywacze próbowali ukryć się przed policjantami. Jednak po chwili zostali ujęci. Resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. 20-to i 28-letni mieszkańcy Zawiercia usłyszeli już zarzuty. Starszy, który w przeszłości popełniał już podobne przestępstwa może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

 

Serdecznie dziękujemy mieszkańce Zawiercia, która przyczyniła się do zatrzymania i aresztowania sprawców licznych włamań.
Przypominamy, że kampania „Nie reagujesz-akceptujesz” nadal trwa. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.