Zareagowała - bandyta w areszcie - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagowała - bandyta w areszcie

Data publikacji 12.10.2013

Właściwą postawą obywatelską wykazała się 38-latka, która widząc zaatakowaną staruszkę bez chwili wahania podjęła działanie. Ujęła uciekającego rabusia i przekazała go w ręce policjantów. 26-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wieczorem w dniu 5 października 2013 roku na ul. Paderewskiego w Zawierciu. Idącą chodnikiem 86-letnią staruszkę zaatakował młody zawiercianin. Napastnik uderzył ją i wyrwał saszetkę. Wołanie o pomoc usłyszała 38-letnia kobieta, która bez chwili wahania pobiegła za uciekającym rabusiem. Po krótkim pościgu dogoniła go i wezwała policje. Wtedy z pomocą przyszli dwaj przechodnie. Ujętego przestępce przekazali w ręce policji. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Decyzją sądu trafił on do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu 12-letni pobyt w więzieniu.

Godna pochwały postawa mieszkanki Zawiercia jest przykładem prawidłowego zachowania, w myśl hasła kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”.