Powstrzymaj pijanego kierowcę - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Powstrzymaj pijanego kierowcę

Data publikacji 23.03.2015

Mieszkańcy naszego powiatu prawidłowo reagują na pijanych kierowców. Prawie codziennie do dyżurnego zawierciańskiej komendy dzwonią osoby, które zauważyły nietrzeźwego na drodze. Pamiętaj ! „Nie reagujesz – akceptujesz”.

W miniony weekend zawierciańscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych użytkowników dróg. W trzech przypadkach do zatrzymania przyczyniła się informacja przekazana przez innych kierowców. W sobotę około 19.30 anonimowy rozmówca powiadomił dyżurnego zawierciańskiej komendy, że ul. Grunwaldzką jedzie pijany kierowca. Policjanci zatrzymali wskazaną hondę civic. Za kierownicą siedział nietrzeźwy 24-letni zawiercianin. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W niedzielę po godz. 14.00 pragnąca zachować anonimowość osoba przekazała, że od Poręby w kierunku Zawiercia jedzie opel astra, a jego kierowca jest prawdopodobnie pijany. Policjanci zatrzymali 41-letniego obywatela Bułgarii. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Kilka godzin później przekazano kolejną informację o jadącym „na podwójnym gazie”. Na ul. Mrzygłodzkiej patrol drogówki zatrzymał 35-letniego mieszkańca Myszkowa kierującego samochodem marki Renault Megane. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w jego organizmie prawie 0,7 promila alkoholu.

 

Osobom, które powiadomiły zawierciańskich policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność i właściwą postawę.

Ponownie ostrzegamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Skutki takiej jazdy mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących jak i innych użytkowników dróg.

 

www.powstrzymaj.pl

 

Ładowanie odtwarzacza...