Nie reagujesz - akceptujesz!

Zatrzymany dzięki telefonicznemu zgłoszeniu

Data publikacji 25.11.2014

Zawierciańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu przy ulicy Wyszyńskiego. Policję powiadomili mieszkańcy Zawiercia, którzy zauważyli złodzieja wybijającego szybę wystawową. Dzięki ich reakcji włamywacz trafił w ręce policjantów.

Pierwsze zgłoszenie o tym, że młody mężczyzna wybił szybę w sklepie, oficer dyżurny odebrał  w sobotę kilka minut przed 22.00. Natychmiast we wskazane miejsce wysłał najbliższy patrol prewencji. Chwilę później kolejny anonimowy rozmówca przekazał, że złodziej zabiera z wystawy różne przedmioty. W międzyczasie policjanci zatrzymali uciekającego z łupem włamywacza. Okazał się nim 29-letni zawiercianin. Mężczyzna miał przy sobie artykuły dekoracyjne o wartości około 1600 złotych. Był pijany. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 3,8 promila alkoholu jego w organizmie. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut. Teraz może mu grozić nawet 10-letni pobyt w więzieniu.


To kolejny przypadek, gdy mieszkańcy Zawiercia  prawidłowo reagują na zauważone  przestępstwa w myśl trwającej społecznej kampanii p.n. "Nie reagujesz – akceptujesz!".