Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagowali-złodziej w rękach policjantów

Data publikacji 13.10.2011

4.10.2011r. Dzięki bezpośredniej reakcji mieszkańców ul. Paderewskiego, zawierciańscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży przewodów elektrycznych, któremu udowodniono również popełnienie innych przestępstw, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Dzięki bezpośredniej reakcji mieszkańców ul. Paderewskiego, zawierciańscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży przewodów elektrycznych, któremu udowodniono również popełnienie innych przestępstw, za co grozi mu do 5 lat więzienia.


Zatrzymanie tego sprawcy to przykład właściwej społecznej postawy mieszkańców i dobrej współpracy z policją w myśl nowej kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Tą drogą Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Adam Pałucha, dziękuje za przekazaną informację, dzięki którym policjanci zatrzymali oddalającego się z miejsca zdarzenia sprawcę kradzieży przewodów elektrycznych zasilających w energię garaże przy ul. Paderewskiego, do której doszło w dniu 4.10.2011r około godz. 2.00 odzyskując 150 skradzionego przewodu. W wyniku dalszych czynności operacyjno-dochodzeniowych mężczyźnie udowodniono również kradzież trzech rowerów górskich na terenie naszego miasta w miesiącu wrześniu. Odzyskane rowery zwrócono właścicielom. Sprawca usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.