Pomogła anonimowa osoba - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Pomogła anonimowa osoba

Data publikacji 03.12.2011

2 grudnia 2011 r. zawierciańscy policjanci zatrzymali 53-latka, który po pijanemu kierował nissanem.Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Do jego zatrzymania przyczyniła się informacja przekazana przez anonimowego rozmówcę

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 53-latka, który po pijanemu kierował nissanem. Badanie stanu trzeźwości kierowcy dało wynik prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania przyczyniła się informacja przekazana przez anonimowego rozmówcę.


W nocy z 1 na 2 grudnia br. oficer dyżurny zawierciańskiej komendy, otrzymał telefoniczną informację od anonimowej osoby o tym, że kierowca nissana jadący ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej może być nietrzeźwy. W wskazany rejon natychmiast udał się policyjny patrol. Stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej opisywany samochód. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu.

Osobie, która powiadomiła zawierciańskich policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność i wspaniałą postawę. Dzięki przekazanej informacji stróże prawa mogli szybko podjąć interwencje i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. Jest to kolejny pozytywny odzew na kampanię społeczną "Nie reagujesz – akceptujesz!".