Zatrzymanie pijanego kierowcy - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Zatrzymanie pijanego kierowcy

Data publikacji 23.01.2012

18.01.2012r. Dzięki anonimowej informacji, zawierciańscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę opla. 35-letni mężczyzna był agresywny i znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień.

Dzięki anonimowej informacji, zawierciańscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę opla. 35-letni mężczyzna był agresywny i znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień.

 

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w środę tuż po północy na ul. Leśnej w Zawierciu. O nietypowym zachowaniu kierującego oplem astrą, powiadomił policjantów inny uczestnik ruchu drogowego. Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce policyjny patrol, który zatrzymał do kontroli opisany pojazd. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. 35-letni zawiercianin był bardzo agresywny i nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności znieważał funkcjonariuszy, a w pewnym momencie naruszył ich nietykalność cielesną. Mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia, natomiast pojazd zabezpieczono na parkingu. Zawartość alkoholu w jego organizmie wykaże badanie krwi. Po wytrzeźwieniu usłyszał trzy zarzuty: jazdę w stanie nietrzeźwości, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.


Anonimowemu rozmówcy dziękujemy za pomoc.