Nie reagujesz - akceptujesz!

Zawiercianin ujął pijanego kierowcę.

Data publikacji 25.01.2012

20 stycznia 2012r. mieszkaniec Zawiercia zauważył na drodze nietrzeźwego kierowcę i natychmiast zadzwonił na policję. Czujny mężczyzna ruszył w ślad za podejrzanym pojazdem, a w pewnym momencie zablokował mu drogę i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Jeden z mieszkańców Zawiercia zauważył na drodze nietrzeźwego kierowcę i natychmiast zadzwonił na policję. Czujny mężczyzna ruszył w ślad za podejrzanym pojazdem, a w pewnym momencie zablokował mu drogę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Pijany kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 

Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2012r.  w Ogrodzieńcu. Mężczyzna zareagował na nietypowy sposób jazdy forda fokusa. Natychmiast zadzwonił na policję i poinformował, że jadący za nim pojazd porusza się wężykiem. Gdy kierowca forda skręcił na drogę osiedlową, zawiercianin pojechał za nim. Wykorzystał chwilowe zatrzymanie się fokusa i zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Mężczyzna ponownie zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że razem z nietrzeźwym kierowcą znajduje się na ulicy Słowackiego. We wskazane miejsce dojechał patrol ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i dowód rejestracyjny, bo samochód nie posiadał ważnych badań technicznych. Mężczyzna za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do lat 2 więzienia.