Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagował i powiadomił o kradzieży

Data publikacji 06.07.2012

4 lipca br. policjanci z Poręby zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali skraść metalowe drzwi z nieczynnej stołówki. Do zatrzymania doszło dzięki reakcji jednego z mieszkańców, który widząc mężczyzn wyłamujących drzwi, zadzwonił na numer alarmowy.

Policjanci z Poręby zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj wieczorem próbowali skraść metalowe drzwi z nieczynnej stołówki. Do zatrzymania doszło dzięki reakcji jednego z mieszkańców, który widząc mężczyzn wyłamujących drzwi, zadzwonił na numer alarmowy zawierciańskiej policji.


4 lipca 2012 roku około godz 19.30 dyżurny zawierciańskiej komendy odebrał telefon od osoby chcącej zachować anonimowość. Z przekazanej informacji wynikało, że dwóch sprawców wyrywa metalowe drzwi z nieczynnej stołówki przy ulicy Zakładowej w Porębie. Natychmiast wysłano we wskazane miejsce policyjny patrol. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu, stróże prawa zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiego, który ukrył się w pobliskim parku, zatrzymano po kilkunastu minutach. Sprawcami okazali się 19 i 23-letni mieszkańcy Zawiercia. Dzisiaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Grozi im do 5 lat wiezienia.

 

 

Za czujność i właściwą obywatelską postawę dziękujemy zgłaszającemu. Takie zachowanie jest jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz"