Nie był obojętny – zareagował - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Nie był obojętny – zareagował

Data publikacji 03.09.2012

Policjanci z Łaz zatrzymali 1 września br pijanego motocyklistę, który jeździł zygzakiem po ulicach Niegowonic. Do zatrzymania doszło dzięki informacji przekazanej policjantom przez anonimowego rozmówcę.

Policjanci z Łaz zatrzymali 1 września br  pijanego motocyklistę, który jeździł zygzakiem po ulicach Niegowonic. Do zatrzymania doszło dzięki informacji przekazanej policjantom przez anonimowego rozmówcę. Kierowca nie posiadał uprawnień, a przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi mu 2-letni pobyt w wiezieniu.

 

Około godz 1.30 anonimowy rozmówca powiadomił dyżurnego zawierciańskiej komendy, że w stronę Dąbrowy Górniczej jedzie motocykl, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany. Ponadto przekazał, że pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych, a z tyłu przewożony jest pasażer. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany policyjny partol. Dzięki kolejnej szczegółowej informacji, dotyczącej trasy nietrzeźwego kierowcy, policjanci szybko zlokalizowali jednoślad. Zatrzymani to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Badanie trzeźwości 31-letniego motocyklisty wykazało ponad 2 promile alkoholu. Pojazd, który nie posiadał tablic i obowiązkowego ubezpieczenia został przewieziony na policyjny parking. Kierującemu motocyklem grozi teraz wysoka grzywna i 2-letni pobyt w więzieniu.