Szkolili i rozdawali elementy odblaskowe - 2012-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

2012-rok pieszego

Szkolili i rozdawali elementy odblaskowe

W marcu i kwietniu 2012r, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Zawiercie na terenie powiatu zawierciańskiego prowadzili działania propagandowo-edukacyjne, w trakcie których wręczali elementy odblaskowe.

W marcu i kwietniu 2012r w ramach programu profilaktycznego „Trzeci krok-rok pieszego – rozsądny i widoczny pieszy”, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Zawiercie na terenie powiatu zawierciańskiego prowadzili działania propagandowo-edukacyjne, w trakcie których wręczali elementy odblaskowe.

Zorganizowano również spotkania edukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się po drogach przez pieszych i kierujących rowerami, w trakcie których wręczane były różnego rodzaju elementy odblaskowe. Ogółem przekazano 120 różnego rodzaju zawieszek „ledowych”, 60 kamizelek odblaskowych oraz około 200 różnego rodzaju opasek, naklejek itp.. Elementy te otrzymano z WORD Częstochowa, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Zespołu Szkół Samochodowych w Zawierciu. Ponieważ największe zagrożenie dla pieszych i kierujących rowerami występuje na terenach wiejskich, gdzie często brak jest chodników, szerokich poboczy, a ponadto drogi są tam słabo oświetlone, policjanci prowadzili działania na terenach gmin Żarnowiec, Pilica, Irządze i Szczekociny. Przy wręczaniu zawieszek oraz w trakcie spotkań edukacyjnych w szkołach, policjanci oznakowali elementami odblaskowymi: rowery, wózki inwalidzkie, wózki dziecięce, oraz pokazywali pieszym i kierującym rowerami jak należy z nich korzystać.