Piknik rodzinny w Goleniowach - 2012-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

2012-rok pieszego

Piknik rodzinny w Goleniowach

27 maja 2012 r na terenie Zespołu Szkół w Goleniowach zorganizowano piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyli w nim również zawierciańscy policjanci, którzy przygotowali turnieje i pokazy. Gościem specjalnym był także Sznupek ...

W niedzielę na terenie Zespołu Szkół w Goleniowach zorganizowano piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyli w nim również zawierciańscy policjanci, którzy przygotowali turnieje i pokazy. Gościem specjalnym był także Sznupek – maskotka śląskiej policji.

Organizatorem imprezy była dyrekcja Zespołu Szkół w Goleniowach im. Wespazjana Kochanowskiego. Dla uczestników festynu przygotowano turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. Gwoździem programu była symulacja wypadku drogowego i działania służb ratowniczych z pokazem udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Była to również okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po ulicach. Najmłodszym, policjanci rozdali rożnego rodzaju elementy odblaskowe, które znacznie poprawiają widoczność pieszych. Całość uświetniły występu artystyczne uczniów i przedszkolaków.