Młodzieżowe patrole - 2012-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

2012-rok pieszego

Młodzieżowe patrole

W ramach ogólnopolskiej akcji „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo” policjantom z Pilicy pomagali uczniowie z miejscowej klasy mundurowej. W tym miesiącu, po raz kolejny na ulicach Pilicy można było zobaczyć wspólne patrole.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo” policjantom z Pilicy pomagali uczniowie z miejscowej klasy mundurowej. W tym miesiącu, po raz kolejny na ulicach Pilicy można było zobaczyć wspólne młodzieżowo - policyjne patrole, które dyscyplinowały pieszych.

 

 

Już po raz trzeci partole złożone z uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół w Pilicy i policjantów, sprawdzały czy piesi przestrzegają przepisów podczas przechodzenia przez jezdnię. Do kontroli wybrano najbardziej ruchliwe ulice wokół rynku w Pilicy. Już sama obecność młodych ludzi w mundurach dyscyplinowała większość przechodniów. Niestety zdarzały się również przypadki łamania przepisów. Niektórzy piesi skracali sobie drogę przechodząc w miejscach niebezpiecznych, pomimo iż pobliżu znajdowały się przeznaczone dla nich przejścia. Każdorazowo policjanci wspólnie z uczniami reagowali na takie wykroczenia. W przypadku dużego zagrożenia, funkcjonariusze byli zmuszeni wystawić mandat. Jednak w znacznie mniej rażących sytuacjach upominano i pouczano pieszych. W ten sposób pod okiem dzielnicowego mł.asp. Adama Adamczyka uczniowie zdobywali nowe doświadczenia i wiedzę niezbędną do przyszłej pracy w służbach mundurowych.