„Daj się dostrzec” na drodze - 2012-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

2012-rok pieszego

„Daj się dostrzec” na drodze

Wieczorem 30 października 2012 r policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili działania profilaktyczne nazwą „Daj się dostrzec”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej wręczali kamizelki odblaskowe i ulotki.

Wieczorem 30 października 2012 r policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili działania profilaktyczne nazwą „Daj się dostrzec”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej wręczali kamizelki odblaskowe i ulotki. Głównym celem tej akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych użytkowników dróg.

 

Coraz częściej na ulicach naszego powiatu możemy spotkać rowerzystę czy pieszego, który ma założoną kamizelkę odblaskową lub inny element widoczny z daleka w świetle reflektorów. Niestety są też osoby, które nie zdają sobie sprawy jakie zagrożenie stwarzają dla swojego zdrowia lub życia. Niejednokrotnie idą lub jadą rowerem nieoświetloną ulicą, ubrani na ciemno, bez latarki lub jakiegokolwiek elementu odblaskowego. Wczorajsza akcja miała za zadanie zwrócić uwagę zarówno, pieszym, rowerzystom jak i kierowcom samochodów jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo jest wyposażenie wszystkich uczestników ruchu drogowego w kamizelki odblaskowe. Zawierciańscy policjanci podczas wczorajszych kontroli rozdawali rozdawali kamizelki oraz ulotki przypominające o konsekwencjach siadania za kierownica po spożyciu alkoholu.

 

Więcej o kampanii „Daj się dostrzec” - link