Z uczniami o bezpiecznym wypoczynku - 2015-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

2015-rok pieszego

Z uczniami o bezpiecznym wypoczynku

Zawierciańscy policjanci w ostatnich dniach przed zimowym wypoczynkiem spotkali się z uczniami kilku szkół z terenu gminy Szczekociny. Mundurowi uczyli dzieci jak bezpiecznie korzystać z drogi oraz jak bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku.

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z policjantami zespołu ds. nieletnich odwiedzili w ubiegłym tygodniu uczniów z kilku placówek oświatowych w gminie Szczekociny. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo najmłodszych na drodze. Mundurowi omówili podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz przypomnieli jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych dla bezpieczeństwa pieszych. Dzieci usłyszały także porady jak bezpiecznie bawić się w domu, na śniegu czy na ślizgawce. Policjanci przestrzegali też przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Od wczoraj zawierciańska drogówka wspólnie z inspekcją transportu drogowego prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie 2015”. Mundurowi oprócz kontroli prędkości szczegółowo sprawdzają pojazdy, w których przewożone są dzieci. Policjanci przypominają o obowiązku korzystania z fotelików przez najmłodszych pasażerów!