Daj się zauważyć, noś odblask! - 2015-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

2015-rok pieszego

Daj się zauważyć, noś odblask!

Wczoraj na terenie powiatu zawierciańskiego policjanci z drogówki przeprowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z obowiązkiem korzystania z elementów odblaskowych.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Aby uchronić pieszych przed tragicznymi skutkami zdarzeń policjanci sprawdzali czy piesi po zmroku, idąc poboczem drogi w terenie niezabudowanym korzystają z jakichkolwiek elementów odblaskowych.
Okazało się, że, wiele osób poruszających się po zmroku dba o swoje bezpieczeństwo, nosząc kamizelki i inne elementy odblaskowe, również w terenie zabudowanym. Niestety w czasie wczorajszych, wieczorowo nocnych działań, policjanci ujawnili również 6 pieszych, którzy szli nieoświetloną drogą bez żadnych elementów odblaskowych. Wobec nieodpowiedzialnych użytkowników dróg, łamiących przepisy ruchu drogowego, zastosowano postępowania mandatowe. Rozdawano im także kamizelki odblaskowe i opaski, przekazane przez WORD Katowice i Starostwo Powiatowe w Zawierciu.

Wczorajsze działania przeprowadzone zostały na terenie całego powiatu zawierciańskiego. Uczestniczyły w nich cztery patrole zawierciańskiej drogówki oraz przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach i podinspektor Włodzimierz Mogiła. Akcji profilaktycznej przyglądały się także lokalne media: Radio Katowice Dziennik Zachodni i TVP 3 Katowice.

  • Policjant w trakcie działań
  • Policjant wręcza kamizelki odblaskowe
  • Policjant wręcza kamizelkę odblaskową pieszym
Ładowanie odtwarzacza...