2016-rok pieszego

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie zawierciańskim

Data publikacji 11.09.2016

Od początku września policjanci z Zawiercia w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły” brali udział w spotkaniach z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas prowadzonych zajęć przekazywali informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków. Mundurowi intensywnie kontrolowali też kierowców i pojazdy poruszające się w rejonie wszystkich placówek oświatowych.

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", policjanci z zawierciańskiej drogówki o początku września prowadzili wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci.  Mundurowi kontrolowali przejścia dla pieszych i sprawdzali czy dzieci prawidłowo przewożone są w pojazdach. Mierzyli prędkość poruszania się pojazdów i trzeźwość kierowców. Kontrolowali też stan techniczny autobusów. Policjanci przeprowadzili też 14 spotkań z najmłodszymi uczniami na terenie całego powiatu zawierciańskiego. Mundurowi uświadamiali im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły oraz uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.
W trakcie tegorocznej akcji, policjanci ruchu drogowego skontrolowali szczegółowo 8 autokarów. Zastosowali 250 postępowań mandatowych  wobec kierowców i pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego. Zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych oraz 11 praw jazdy. W pierwszych dniach września zatrzymano  aż 7 pijanych kierowców.

Nadal apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze - zwłaszcza w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc gdzie grupują się dzieci.