2016-rok pieszego

„Bezpiecznie – chce się żyć” w Zawierciu

Data publikacji 30.09.2016

Po raz kolejny Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zorganizowało w Zawierciu seminarium pn."Bezpiecznie - Chce się żyć!". Tegoroczne spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów. Podobnie jak w latach ubiegłych uświetniły go występy znanych artystów.

We wtorkowy wieczór, w wypełnionej po brzegi sali Miejskiego Ośrodka Kultury im. Adama Mickiewicza w Zawierciu przeprowadzono pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Aspirant Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z sierż. Martą Wnuk z zawierciańskiej komendy przedstawiły problematykę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń w obrębie przejść dla pieszych. Uczestnikom zaprezentowano stan bezpieczeństwa na drogach powiatu zawierciańskiego, zdjęcia z tragicznych wypadków drogowych oraz filmy obrazujące nieprawidłowe zachowania pieszych i rowerzystów. Atrakcją wieczoru był występ Kabaretu pod „Wyrwigroszem”. Spotkanie z mieszkańcami Zawiercia stanowiło realizację ogólnopolskiego programu pn. „Bezpiecznie chce się żyć".