2017-rok pieszego

Odblaskowe działania zawierciańskiej „drogówki”

Wczoraj w całym kraju mundurowi przeprowadzali akcję profilaktyczną p/k "Dzień odblasków". Jej celem było zachęcenie wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego do dbania o własne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci w czasie kontroli wręczali dodatkowo odblaskowe opaski i zachęcali pieszych do ich noszenia.

Kolejny raz przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie... Piesi w dalszym ciągu stanowią bardzo liczną grupę poszkodowanych w wypadkach drogowych. W ubiegłym roku na drogach powiatu zawierciańskiego zginęło 2 pieszych, a 29 doznało poważnych obrażeń ciała.
Podczas akcji policjanci z wydziału ruchu drogowego przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale zwracali również uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów względem pieszych użytkowników dróg. Wczoraj mundurowi wręczali dodatkowo odblaskowe opaski i zachęcali pieszych do ich noszenia.

Bezpieczeństwo zależy od nas i dlatego uczmy korzystać z odblasków nasze dzieci, znajomych i przyjaciół. Sami też nie wstydźmy się ich nosić. Jeden mały odblask może uratować życie.

Ładowanie odtwarzacza...