2019-rok pieszego

O ruchu drogowym w Centrum Usług Senioralnych

W minioną środę policjant Wydziału Ruchu Drogowego zawierciańskiej komendy spotkał się z uczestnikami zajęć organizowanych przez Centrum Usług Senioralnych w Zawierciu. Mundurowy przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinny być przestrzegane przez pieszych, pasażerów i kierowców.

W ubiegłą środę w Centrum Usług Senioralnych, które działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawierciu odbyło spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiciel zawierciańskiej drogówki spotkał się z młodzieżą, a także z seniorami i przypomniał im najważniejsze przepisy drogowe. Podkreślił, jak ważne jest zapinanie pasów zarówno przez kierowców, jak i pasażerów, a także, jak ważną rolę odgrywają odblaski. Nawiązując do akcji edukacyjno-informacyjnej „Patrz i słuchaj” mundurowy zaapelował do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się w rejonie jezdni. Zwrócił uwagę na zagrożenia takie, jak korzystanie z telefonów, tabletów, czy innych urządzeń, które często rozpraszają uwagę przechodzących przez jezdnię osób. Policjant zaapelował również do kierowców jednośladów, wskazując właściwe postawy i zachowania nie tylko względem innych kierujących, ale przede wszystkim względem pieszych uczestników ruchu drogowego. Obecni na spotkaniu seniorzy i młodzież podziękowali asp. szt. Adamowi Zatońskiemu za cenne informacje, wręczając symboliczny rysunek, nawiązujący oczywiście do ruchu drogowego.

  • Zdjęcie policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego w czasie prelekcji z seniorami.
  • Zdjęcie policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego w czasie prelekcji z seniorami.
  • Zdjęcie seniorów uczestniczących w prelekcji.
  • Przedstawicielka seniorów wręcza policjantowi podziękowanie.
  • Zdjęcie grupowe uczestników zajęć profilaktycznych.
  • Podziękowanie wykonane własnoręcznie przez uczestników spotkania z dużym niebieski napis „Dziękujemy Panie Policjancie”, drogowym znakiem sygnalizacji świetlnej i lizakiem policyjnym.