Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Wojewódzki Finał Turnieju Motoryzacyjnego

W sobotę na terenie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu odbył się XIX Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Pod czujnym okiem policjantów rywalizowało 7 drużyn.

Do zawodów przystąpiły najlepsze drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego, które zostały wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji powiatowych i okręgowych. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczestnikom zdarzenia drogowego. Zawodnicy musieli także szybko wykryć usterki zlokalizowane w skuterze, motocyklu i samochodzie osobowym. Na przygotowanym torze mieli do zaliczenia jazdę sprawnościową na motorowerze. Kolejnym sprawdzianem była jazda na czas samochodem z zamontowanym talerzem stewarda.

Dla najlepszych drużyn przygotowano puchary, dyplomy i nagrody. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Żarnowca. Kolejne pozycje wywalczyli reprezentanci szkół z Żywca, Gliwic, Wodzisławia Śląskiego i Skoczowa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Głównymi celami Turnieju są: popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.