Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Wczoraj zawierciańscy policjanci spotkali się z uczniami najstarszych klas Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu. Uczestnicy zapoznali się z założeniami nowej kampanii skierowanej do młodych kierowców oraz usłyszeli porady jak bezpiecznie ...

Wczoraj zawierciańscy policjanci spotkali się z uczniami najstarszych klas Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu. Uczestnicy zapoznali się z założeniami nowej kampanii skierowanej do młodych kierowców oraz usłyszeli porady jak bezpiecznie korzystać z pojazdów.

 

Wczorajsze spotkanie z młodzieżą prowadził Naczelnik Wydziały Ruchu Drogowego podinsp. Andrzej Sawicki. Większość słuchaczy to osoby, które od niedawna posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami. Naczelnik omówił główne przyczyny zdarzeń spowodowanych przez młodych kierowców oraz przedstawił dane statystyczne zdarzeń drogowych związanych z ta grupą wiekową. Aby przestrzec młodych kierowców przed brawurową i nieostrożną jazdą zaprezentowano im zdjęcia z wypadków do których doszło w ostatnich latach na terenie naszego powiatu oraz spoty promujące bezpieczną jazdę.