Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Piknik rodzinny w Goleniowach

27 maja 2012roku na terenie Zespołu Szkół w Goleniowach zorganizowano piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyli w nim również zawierciańscy policjanci, którzy przygotowali turnieje i pokazy. Gościem specjalnym był także Sznupek ...

27 maja 2012roku na terenie Zespołu Szkół w Goleniowach zorganizowano piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyli w nim również zawierciańscy policjanci, którzy przygotowali turnieje i pokazy. Gościem specjalnym był także Sznupek – maskotka śląskiej policji.


Organizatorem imprezy była dyrekcja Zespołu Szkół w Goleniowach im. Wespazjana Kochanowskiego. Dla uczestników festynu przygotowano turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. Gwoździem programu była symulacja wypadku drogowego i działania służb ratowniczych z pokazem udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Była to również okazja do przypomnienia młodym kierowcom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci przestrzegali ich przez brawurą i nadmierną prędkością. Funkcjonariusze rozdawali również najmłodszym uczestnikom festynu rożnego rodzaju elementy odblaskowe, które znacznie poprawiają widoczność pieszych. Całość uświetniły występu artystyczne uczniów i przedszkolaków.