Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Spotkanie z instruktorami nauki jazdy

29.06.2012r na sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Zawierciu zgromadzili się właściciele ośrodków szkolenia kierowców oraz wykładowcy i instruktorzy nauki jazdy.

29.06.2012r na sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Zawierciu zgromadzili się właściciele ośrodków szkolenia kierowców oraz wykładowcy i instruktorzy nauki jazdy. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na właściwe wyszkolenie młodych kierowców. Policjanci przekazali i omówili główne przyczyny zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie naszego powiatu.


Spotkanie w ramach działań profilaktycznych, zorganizowano z inicjatywy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Andrzeja Sawickiego i Naczelnika Wydziału Komunikacji Pani Olgi Borówka. Podczas spotkania omówiono błędy i nieprawidłowości popełniane przez młodych kierowców. Przedstawiono statystyki zdarzeń drogowych i główne ich przyczyny. Oprócz prelekcji w trakcie spotkania pokazano zdjęcia i filmy z tragicznych wypadków drogowych, do których doszło z powodu:

  • przekraczanie prędkości,
  • niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze,
  • jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa,
  • brawurowej jazdy młodych kierowców,
  • kierowanie pojazdami w stanie pod działaniem alkoholu,
  • poruszanie się pieszych bez elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania ustalono również zasady udziału policjantów z zawierciańskiej drogówki w szkoleniu młodych kierowców w poszczególnych ośrodkach nauki jazdy.