Komunikaty

Poszukujemy świadków potrącenia pieszego w Szczekocinach

Data publikacji 20.12.2016

Do groźnego wypadku drogowego doszło wczoraj w Szczekocinach na drodze krajowej nr 78. Pieszy próbował przebiec drogę w miejscu niedozwolonym, tuż przed nadjeżdżającą ciężarówką. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci apelują do pieszych, by zachowali rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię! Śledczy poszukują też świadków tego wypadku.

Do potrącenia pieszego doszło wczoraj około godz 10.00 na ul.Śląskiej w Szczekocinach. Według wstępnych ustaleń policjantów 34-latek próbował przebiec ruchliwą drogę w miejscu niedozwolonym. Oznaczone przejście dla pieszych znajdowało się kilkadziesiąt metrów dalej. Kierowca ciężarówki w ostatniej chwili zauważył mężczyznę, wybiegającego zza jadącego z przeciwka samochodu. Pomimo natychmiastowej reakcji nie zdołał zatrzymać ciężkiego pojazdu. Ranny 34-letni mieszkaniec Bytomia został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalili, że zarówno kierowca jak i pieszy nie spożywali wcześniej alkoholu. Na miejscu sporządzili niezbędną dokumentację.  Przez kilka godzin ruch na drodze był utrudniony. Teraz policyjni śledczy wyjaśniają dokładnie wszelkie okoliczności tego wypadku.

 

Śledczy proszą o pilny kontakt wszystkie osoby, które przejeżdżały lub przechodziły tą drogą w czasie zbliżonym do opisanego zdarzenia. Być może któryś z przejeżdżających kierowców posiadał zamontowaną kamerkę samochodową. Każda z przekazanych informacji może być bardzo przydatna w ustaleniu okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wszelkie spostrzeżenia prosimy kierować pod nr tel. 32 6738 255. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej dyzurny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie KPP Zawiercie. W każdym przypadku policjanci gwarantują anonimowość!

 

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Zwracamy się także do pieszych, a szczególnie do osób starszych, aby zachowali rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię!


Przypominamy także, że zabronione jest wchodzenie na drogę bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych. Bardzo niebezpieczne i zabronione prawem jest również wchodzenie na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi oraz przebieganie przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.