Poszukujemy świadków wypadku - Komunikaty - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Komunikaty

Poszukujemy świadków wypadku

Data publikacji 02.01.2017

Policjanci z Zawiercia poszukują świadków tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w miejscowości Dobraków. 72-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Na skutek doznanych obrażeń piesza zmarła w szpitalu. Kierowca był trzeźwy. Wszelkie informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu okoliczności wypadku prosimy kierować pod nr tel. 32 67 38 255. Gwarantujemy anonimowość!

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2016r kilkanaście minut przed godz 19.00, na prostym odcinku lokalnej drogi w miejscowości Dobraków gm. Pilica. Jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki, 61-letni kierowca samochodu marki Renault Espace, potrącił 72-letnią kobietę. Mężczyzna zatrzymał się, zadzwonił na telefon alarmowy i udzielił pierwszej pomocy potrąconej kobiecie. Niestety, obrażenia jakich doznała piesza okazały się bardzo poważne i kobieta zmarła w szpitalu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Piesza ubrana była na czarno i nie posiadał żadnych odblasków. Był to fragment nieoświetlonej drogi w terenie zabudowanym. Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili niezbędną dokumentację. Ustalono również, że w chwili zdarzenia z przeciwnej strony najprawdopodobniej jechały inne pojazdy.

Śledczy proszą o pilny kontakt wszystkie osoby, które przejeżdżały lub przechodziły tą drogą w czasie zbliżonym do opisanego zdarzenia. Być może któryś z przejeżdżających kierowców posiadał zamontowaną kamerkę samochodową. Każda z przekazanych informacji może być bardzo przydatna w ustaleniu okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Wszelkie spostrzeżenia prosimy kierować pod nr tel. 32 6738 255. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej dyzurny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie KPP Zawiercie.

Liczymy na Państwa pomoc!
W każdym przypadku policjanci gwarantują anonimowość!

 

 

Zobacz poprzednie komunikaty - link