Kto rozpozna motocyklistów? - Komunikaty - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Komunikaty

Kto rozpozna motocyklistów?

Data publikacji 14.08.2018

Prosimy o pomoc w identyfikacji nieodpowiedzialnych motocyklistów, którzy w minioną niedzielę około godz 11.00 przejeżdżali przez miejscowość Rudniki. Osoby te lekceważąc przepisy prawa o ruchu drogowym mogły doprowadzić do tragedii. Za wyprzedzanie przed zakrętem, w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowania powinny utracić prawo jazdy.

Zachowanie piratów drogowych zarejestrowała samochodowa kamera jednego z kierowców, który przekazał nam swoje nagranie. Prawdopodobnie pierwszy z motocykli miał zakrytą tablicę rejestracyjną a drugi zagiętą w połowie. Na opublikowanych poniżej zdjęciach widać jej początkowe litery „SBE....”. Pierwszy z motocyklistów, który przewoził pasażera, wyprzedzał w miejscu niedozwolonym na łuku drogi nie stosując się do znaku P-4 (linia podwójna ciągła). Drugi z motocyklistów naruszył zakaz wyprzedzania w rejonie skrzyżowania i nie zastosował się do znaku P-4. Najprawdopodobniej obaj kierujący motocyklami złamali również ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz zlekceważyli znak ostrzegawczy o zbliżającym się przejściu dla pieszych w rejonie szkoły. Do chwili obecnej nie udało się ustalić marek i typów motocykli. Osoby, które nimi jechały miały charakterystyczne kaski, kombinezony i obuwie.

Wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do identyfikacji drogowych piratów lub ich pojazdów prosimy przekazywać pod nr tel. 32 67 38 255. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres: dyzurny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”.

W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość!

Wszystkich, którzy są świadkami agresywnych, bądź innych łamiących przepisy zachowań na drodze prosimy o nadsyłanie materiałów na następujący adres e-mail: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl Nieocenioną pomocą dla policjantów pracujących nad nadesłanymi materiałami będzie dodanie informacji kiedy i gdzie został nagrany dany film.

 

Ładowanie odtwarzacza...