Poszukiwany Car Wojciech - Poszukiwani - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Poszukiwani

Poszukiwany Car Wojciech

Zawierciańscy policjanci poszukują 60-letniego Wojciecha Car, za którym wystawiono list gończy. Poszukiwany mężczyzna ma ponad 180 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, jasne oczy i szpakowate włosy. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu prosimy kierować pod nr tel. 32 67 38 255 lub tel. alarmowy 112.

Poszukiwany Wojciech Car od kilku lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, najprawdopodobniej poza granicami naszego kraju. W dniu 11 stycznia 2013 roku Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał za nim list gończy. Mężczyzna jest poszukiwany na podstawie: Art. 209 § 1 Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego, do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji, prokuratory lub sądu. Jednocześnie Sąd ostrzega o odpowiedzialności karnej za ukrywania poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce, a także zapewnia o utrzymaniu w tajemnicy co do osoby informującej.

Osoby znające miejsce pobytu poszukiwanego lub posiadające informacje mogące przyczynić się do jego zatrzymania, proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, tel. 32 67 38 280 lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres: dyzurny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”.

W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość!


Informujemy, że dalsze publikowanie wizerunku i danych osoby poszukiwanej po uchyleniu podstawy prawnej jest nielegalne.