Kontrole autokarów (mapa) - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Kontrole autokarów (mapa)

Data publikacji 16.01.2018

Zawierciańscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Prosimy organizatorów o wcześniejsze zgłaszanie chęci przeprowadzenia takich kontroli.

Okres ferii zimowych charakteryzuje się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Taka sytuacja wymaga od Policji podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.


W tym czasie policjanci spodziewają się wzmożonego napływu informacji o odjeżdżających autokarach i próśb o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tych pojazdów. Dlatego też apelujemy do organizatorów i opiekunów o wcześniejsze zgłaszanie chęci kontroli autokarów.

Najlepiej aby taka informacja dotarła do Wydziały Ruchu Drogowego KPP w Zawierciu przynajmniej kilka dni przed planowanym wyjazdem. Pozwoli to na odpowiednie zaplanowanie służby oraz usprawni wykonanie tych czynności. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na wypoczynek zimowy w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu. Informację można przekazać telefonicznie pod numerem 32 6738290 lub pocztą elektroniczną na adres: rd@zawiercie.ka.policja.gov.pl


Dla wszystkich autokarów wyjeżdżających z terenu powiatu zawierciańskiego przygotowano stałe miejsce kontroli. Wyznaczono je na parkingu za Okręgową stacją kontroli pojazdów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24.

Policjanci przypominają, że rodzice mogą też samodzielnie sprawdzić autokar, którym wysyłają swoje pociechy na wypoczynek. Dzięki e-usłudze „Bezpieczny Autobus” korzystając z tabletu czy smartfona uzyskamy informacje o ubezpieczeniu OC, aktualnych badaniach technicznych oraz informacje techniczne dotyczące sprawdzanego pojazdu.


BezpiecznyAutobus.gov.pl - bezpłatny raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów

 

 

 

 

 


Pokaż Miejsce kontoli autokarów na większej mapie