NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ – POWIEDZ NIE! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ – POWIEDZ NIE!

Data publikacji 20.07.2016

Zawierciańscy policjanci ponownie ostrzegają! Na terenie naszego powiatu kolejny raz uaktywnili się oszuści działający metodą „na wnuczka”. Dzisiaj zawierciańscy policjanci otrzymali informacje o sześciu próbach wyłudzenie pieniędzy. Na szczęście mieszkańcy Zawiercia, zachowali czujność i nie dali się nabrać.

Oszuści są coraz bardziej zuchwali. Nie mają żadnych skrupułów. Okradają starsze, samotne i schorowane osoby. Podszywając się pod członków rodziny najczęściej informują o groźnym wypadku. Proszą o pomoc, która ma polegać na przekazaniu znacznej ilości gotówki. Żądają aby z nikim się nie kontaktować. Przestępcy podszywają się również pod policjantów ścigających oszustów.


Porozmawiaj ze swoją babcią lub starszą sąsiadką i ostrzeż je przed oszustami. 


Przekaż, że niezależnie kto dzwoni i na jaki cel potrzebuje pieniędzy to pod żadnym pozorem nie wolno przekazywać pieniędzy osobie nieznajomej! Poinformuj, że żadnym wypadku prawdziwi policjanci nie mogą żądać ani przyjmować pieniędzy. Funkcjonariusze również nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie.

Jeżeli masz podejrzenie, że rozmawiałeś z oszustem natychmiast zadzwoń pod numer: 997 lub 112.

Zobacz także:
Seniorze uważaj! Nie daj się oszukać!