Wiadomości

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na drogach powiatu zawierciańskiego

08.11.2016    Zawiercie

Zawierciańscy policjanci informują o aktualnych utrudnieniach na drogach powiatu zawierciańskiego. Przestrzegają także kierowców przed dużym natężeniem ruchu i niewykluczonymi postojami na drodze krajowej nr 78. Planując podróż w najbliższych dniach, warto rozważyć wybór innej, mniej uczęszczanej trasy.

Aktualnie na terenie powiatu zawierciańskiego w trzech różnych miejscach trwają prace drogowe. Dwa odcinki dróg wojewódzkich są całkowicie wyłączone z ruchu. Kierowcy nie przejadą DW 796 w Chruszczobrodzie oraz DW 794 od Sierbowic do Pradeł. Trzecie miejsce to skrzyżowanie DW 790 z DW 791 w centrum Ogrodzieńca, gdzie obowiązuję ruch wahadłowy.

W najbliższych dniach, należy liczyć się ze wzmożonym ruchem pojazdów. Alternatywą dla kierowców jadących jadący drogą krajową nr 78 w kierunku Kielc może być trasa prowadząca przez Siewierz-Myszków-Żarki-Kroczyce. Dla miejscowych kierowców, którzy chcą uniknąć zatłoczonej DK78 w rejonie Zawiercia, zalecamy objazd ul. Łośnicką. W przypadku możliwych utrudnień na innych odcinkach DK-78, kierowcy mogą wykorzystać do objazdów inne lokalne drogi np. Zawiercie-Włodowice-Rzędkowice-Podlesice lub Zawiercie-Skarżyce-Piaseczno.

Ponadto informujemy, że w Zawierciu aktualnie trwają lub będą wykonywane roboty drogowe na ul. Piłsudskiego oraz na ul. Kościuszki w Ogrodzieńcu. Jak ustalono na wymienionych ulicach mogą wystąpić okresowe utrudnienia związane z wymianą nawierzchni.

Przypominamy, że w dniu 10 listopada 2016 r. w godz. 18.00 do 22.00 oraz w dniu 11 listopada 2016 r. w godz. 8.00 do 22.00 na wszystkich drogach obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. ( Dz.U. 2013 poz. 839)

Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność, stosowanie się do znaków i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.