Apel o ostrożną jazdę - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Apel o ostrożną jazdę

Data publikacji 04.01.2017

Apelujemy o ostrożność na drogach. Opady śniegu sprawiły, że na wielu drogach naszego powiatu zrobiło się bardzo ślisko. Od wtorku do dzisiaj policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych. Niestety nie wszyscy jeżdżą ostrożnie. Zawierciańska drogówka zatrzymała dzisiaj kierowcę, który rozpędził swój pojazd do 113 km/h.

Ostatnia doba przyniosła obfite opady śniegu. Miejscami drogi mogą być bardzo śliskie i niebezpieczne. W takich warunkach wystarczy chwila nieuwagi, by stracić panowanie nad pojazdem i wylądować w rowie. Policjanci apelują o dużą ostrożność i wyobraźnię. Kierowcy w takich warunkach powinni zachować większe odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami i unikać gwałtownego hamowania. A przede wszystkim zdjąć nogę z gazu, by bezpiecznie dojechać do celu.

Także piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Wchodząc na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd bardzo ryzykują. Na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka może uratować życie.

W czasie ostatnich dwóch dni na terenie powiatu zawierciańskiego doszło do 6 niegroźnych kolizji drogowych. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Większość kierowców porusza się ostrożnie dostosowując prędkość do  panujących warunków drogowych.  Niestety zdarzają się również osoby nieodpowiedzialne. Dzisiaj około 14.00  na ul. Tadeusza Kościuszki w Kroczycach, policjanci ruchu drogowego, zatrzymali 67-letniego kierowcę peugeota. Mieszkaniec Opola jechał  w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h.  Policjanci wystawili mu mandat karny w wysokości 500 złotych i zatrzymali prawo jazdy.