Nowy dzielnicowy na Starym Rynku - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Nowy dzielnicowy na Starym Rynku

09.03.2017    Zawiercie

Starszy aspirant Tomasz Piwowar od 1 marca 2017 roku przejął obowiązki dzielnicowego rejonu służbowego nr 3 w Zawierciu, który obejmuje oś. Szymańskiego i Stary Rynek. Poprzedni dzielnicowy st. asp. Dariusz Bielak został przeniesiony do innej komórki organizacyjnej. Mieszkańcy tego rejonu nadal mogą dzwonić do swojego dzielnicowego, korzystając z dotychczasowych numerów.

Starszy aspirant Tomasz Piwowar służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Katowicach. W 2005 roku złożył raport o przeniesienie do wydziału prewencji zawierciańskiej komendy. Tu również zaczął od patrolowania ulic i obsługi zgłaszanych interwencji, następnie pełnił służbę jako przewodnik psa służbowego. Stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, nabywając uprawnienia realizował funkcje instruktora strzeleckiego i policyjnego pirotechnika.  Ukończył także kurs ratownika medycznego. Prywatnie Tomasz Piwowar jest mieszkańcem Poręby. W wolnych chwilach udziela się w stowarzyszeniu strzeleckim oraz w klubie biegowym jednostki wojskowej komandosów w Lublińcu.

Teren, który został mu przydzielony zamieszkuje ponad 5 tys mieszkańców. W ubiegłym roku na terenie rejonu nr 3 obsłużono 191 interwencji domowych. Zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscu publicznym, leżącej osoby lub zakłócenia porządku publicznego odnotowano w sumie ponad 100.  W rejonie tym doszło również do 35 kradzieży, 5 włamań i do 13  przypadków zniszczenia cudzej rzeczy. Na terenie oś. Szymańskiego i Stary Rynek zgłoszono także 7 przestępstw rozbójniczych i 4 bójki.  Nowy dzielnicowy zaprasza wszystkich mieszkańców do współpracy w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby pomóc mieszkańcom w rozwiązaniu ich lokalnych problemów.

Mieszkańcy nadal mogą dzwonić do swojego dzielnicowego wybierając ten sam numer telefonu stacjonarnego: 32 67 38 367 lub komórkowego: 696 444 392. Mogą również wysłać wiadomość pocztą e-mail na dotychczasowy adres: dzielnicowy.zawiercie.3@zawiercie.ka.policja.gov.pl.

Osoby, które chcą przekazać istotne informacje i zachować anonimowość mogą wypełnić formularz: „Powiadom nas” zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Mogą także wskazać miejsca zagrożone na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa.

Przypominamy, że pełne dane kontaktowe każdego dzielnicowego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda". Wystarczy wpisać adres, a program wskaże nam właściwego policjanta.