Wywiadowcy ujawnili nielegalne używki - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Wywiadowcy ujawnili nielegalne używki

Data publikacji 13.03.2017

Zawierciańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dilera i jego klienta. Zabezpieczyli także 90 porcji narkotyków oraz tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Jeden z nich odpowie również za handel narkotykami i nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych.

Policyjni wywiadowcy z Zawiercia uzyskali informacje, że w jednym z mieszkań przy ul. Szkolnej mogą być ukrywane narkotyki. Właściciel mieszkania był zaskoczony wizytą mundurowych. W kieszeni miał zwitek foli aluminiowej z zawartością białego proszku. W trakcie przeszukania pomieszczeń do drzwi zapukał inny mężczyzna. Również on był zszokowany i zdenerwowany. Nie potrafił też podać celu swojej wizyty. Okazało się, że 26-latek ukrywał w kieszeni kilka zwitków z białym proszkiem i roślinnym suszem. W mieszkaniu 43-letniego zawiercianina policjanci zabezpieczyli prawie 90 porcji amfetaminy, elektroniczne wagi służące do porcjowania narkotyków, pieniądze prawdopodobnie pochodzące z przestępstwa oraz około 1000 papierosów i pół kilograma tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ujawniono także prawie pół kilograma białego proszku, który zostanie poddany dokładnym badaniom na zawartość zabronionych substancji. W minioną sobotę obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków. Właściciel mieszkania odpowie także za posiadanie nielegalnego tytoniu. Prowadzone przez prokuraturę śledztwo ma potwierdzić, czy zatrzymany mężczyzna zajmował się handlem środkami odurzającymi na większą skalę.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków Sąd może orzec karę do 3 lat więzienia. Natomiast Sprawca handlujący narkotykami może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.