Piesi i kierowcy w oku miejskich kamer - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Piesi i kierowcy w oku miejskich kamer

Data publikacji 15.03.2017

Wczoraj policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Kontrola drogowa – Pieszy”. W działaniach uczestniczyli także strażnicy miejscy. Do ujawniania wykroczeń wykorzystano kamery monitoringu miejskiego. Wobec osób łamiących przepisy zastosowano 46 postępowań mandatowych.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami zawierciańskiej Straży Miejskiej kontrolowali bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się pieszym, którzy niejednokrotnie łamali przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze podczas akcji ujawnili ponad 50 wykroczeń i nałożyli 46 mandatów karnych. Do ujawniania wykroczeń wykorzystano kamery monitoringu miejskiego. Jedno z poważniejszych naruszeń prawa, które ujawnili policjanci popełniła 28-letnia mieszkanka Łaz. Kierująca golfem omijając inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wymusiła pierwszeństwo osobie przechodzącej przez jezdnię. Otrzymała za to 10 punktów karnych i mandat karny w wysokości 500 złotych.
Najczęściej wykroczenia popełniali piesi, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Stróże prawa zwracali także uwagą na sposób parkowania pojazdów, szczególnie na parkowanie tuż przy przejściu dla pieszych, które znacząco ogranicza widoczność. Policjanci sprawdzali również czy piesi przestrzegają obowiązku noszenia odblasków po zmroku w terenie niezabudowanym.

Ładowanie odtwarzacza...