Podsumowanie akcji "Pasy" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Podsumowanie akcji "Pasy"

17.03.2017    Zawiercie

Wczoraj zawierciańscy policjanci prowadzili działania "Pasy". Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań skontrolowano 60 kierowców, odnotowując ponad 40 różnych nieprawidłowości.

Jedną z przyczyn powstania poważnych urazów u ofiar wypadków drogowych jest bagatelizowanie przez kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów. Wczorajsze działania przeprowadzone przez zawierciańskich policjantów miały za zadanie zdyscyplinować kierowców do używania tych zabezpieczeń.
W czasie akcji policjanci z wydziału ruchu drogowego ujawnili na terenie naszego powiatu 45 wykroczeń. Wszystkie dotyczyły łamania przepisów nakazujących korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Do takich akcji policjanci wykorzystują specjalistyczny sprzęt, jak aparaty fotograficzne z teleobiektywami, kamery i lornetki oraz nieoznakowane radiowozy. W takcie wczorajszej akcji policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali także pijanego kierowcę opla i dwóch mężczyzn, którzy kierowali samochodami wbrew sądowemu zakazowi. 

Przypominamy, że za jazdę bez zapiętych pasów grozi mandat karny w wysokości 100 zł oraz 2 punkty. Za niedopełnienie obowiązku przewożenia dziecka w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu grozi mandat w wysokości 150 zł i 3 punkty, a za przewożenie pasażera niezgodnie z przepisami - 100 zł i 4 punkty. Mandatem zostaną ukarani zarówno kierowca, jak i pasażerowie, którzy nie podporządkują się temu obowiązkowi.

 

Ładowanie odtwarzacza...