Kradł rowery spod szpitala i przychodni - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Kradł rowery spod szpitala i przychodni

Data publikacji 07.06.2017

Zawierciańscy policjanci ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież 5 rowerów. Złodziej wyspecjalizował się w kradzieżach jednośladów stojących przed szpitalem i przychodnią zdrowia. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego,  na podstawie zgromadzonych informacji ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Zawiercia. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież 5 jednośladów. Zawiercianin w okresie ostatnich dwóch miesięcy kradł rowery pozostawione przed szpitalem i przychodnią zdrowia. Zatrzymany przyznał się do popełnionych czynów. W poniedziałek usłyszał 5 zarzutów. Wcześniej już popełniał podobne przestępstwa. Teraz grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu.
Zawierciańscy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu pozostawionych na ulicy rowerów. Każda blokada lub założona linka może zniechęcić złodzieja i uchronić przed kradzieżą. Warto również  trwale oznaczyć rower unikalnym numerem fabrycznym i sfotografować go. Zdecydowanie łatwiej odzyskać skradziony jednoślad, jeżeli właściciel posiada taki numer oraz zdjęcie utraconej rzeczy.