Charytatywny rajd rowerowy dla Wiktorii - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Charytatywny rajd rowerowy dla Wiktorii

Data publikacji 12.06.2017

W miniony piątek i sobotę strumieńscy policjanci odwiedzili cztery jednostki Policji w powiecie zawierciańskim. Do rowerowej sztafety przyłączyli się policjanci i pracownicy cywilni zawierciańskiej komendy. Głównym celem wyprawy była zbiórka pieniędzy na leczenie 16-letniej Wiktorii Gruszki, córki policjanta z Pyskowic.

Trasa w powiecie zawierciańskim liczyła ponad 50 km. W miniony piątek rowerzyści dotarli do Komisariatu Policji w Szczekocinach. W sobotę z Myszkowa przez Siewierz dojechali do  Zawiercia. Rowerzystów przywitał  p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu podinsp. Arkadiusz Miśta. Po krótkim odpoczynku i wspólnych zdjęciach grupa rowerzystów wyruszyła w kierunku komisariatu w Ogrodzieńcu a następnie komisariatu w Łazach. Punktem docelowym w tym dniu była Komenda Miejska w Dąbrowie Górniczej. Całą zawierciańską trasę X etapu przejechała na rowerze matka chorej Wiktoria.

Głównym celem rajdu "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego" jest zbiórka pieniędzy na operację i leczenie 16-letniej Wiktorii Gruszki, która choruje na bardzo rzadką chorobę „moya-moya”. Na ten szczytny cel policjanci i pracownicy cywilni z całego powiatu zawierciańskiego zebrali 660 złotych. To jednak nie koniec zbiórki. Nie trzeba być mundurowym, aby dołączyć się do wspólnej pomocy dla ciężko chorej Wiktorii. Każdy może tego dokonać dokonując wpłaty na poniższe konto:

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam
44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5
nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488
z dopiskiem „Wiktoria Gruszka – Policja”

Dziękujemy!

Z całej wyprawy powstanie także album pt. "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego", który będzie podsumowaniem przedsięwzięcia. Album zostanie wydany dzięki stowarzyszeniu IPA Cieszyn II oraz NSZZ Policjantów.

Ładowanie odtwarzacza...