Kierowca z promilami i bez uprawnień - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Kierowca z promilami i bez uprawnień

Data publikacji 03.07.2017

W ręce policjantów ze Szczekocin wpadł 59-latek, który jechał terenówką mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Pijanego kierowcę ujęli świadkowie. Zatrzymany mężczyzna nie miał uprawnień do jazdy samochodem. Utracił je wcześniej, za kierowanie po alkoholu.

Wczoraj około 18.30 do dyżurnego zawierciańskiej komendy zadzwonił mężczyzna, który zauważył nietrzeźwego kierowcę. Rozmówca wskazał, że drogą krajową nr 78 w pobliżu miejscowości Pradła jedzie Land Rover kierowany przez pijanego mężczyznę. Skierowany na miejsce patrol ze Szczekocin zastał zastał pięć osób, którzy ujęli nietrzeźwego.  W sumie na poboczu zatrzymało się trzech kierowców, którzy wraz z pasażerami postanowili uniemożliwić dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu 59-latkowi. Okazało się również, że zatrzymany mieszkaniec gminy Kroczyce kilka lat wcześniej utracił  prawo jazdy za identyczny czyn.
Osobom, które ujęły nietrzeźwego kierowcę i powiadomiły policjantów, dziękujemy za czujność i właściwą postawę.

Kolejny raz ostrzegamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również  obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Ładowanie odtwarzacza...