Potrąciła nietrzeźwego pieszego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Potrąciła nietrzeźwego pieszego

Data publikacji 18.07.2017

Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, z udziałem 64-letniego pieszego. Do potrącenia doszło wczoraj na ul. 11 Listopada w Zawierciu. Mężczyzna wszedł tuż przed nadjeżdżającego opla. Ciężko ranny trafił do szpitala.

Wczoraj około 13.00, na ul.11 Listopada, kierująca oplem potrąciła na pasach 64-letniego mężczyznę. Ciężko ranny mieszkaniec Zawiercia trafił do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że po wyjściu zza żywopłotu nie zachowując ostrożności wszedł na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. 53-letnia kobieta kierująca astrą nie zdążyła wyhamować. Pieszy wylądował na masce, rozpijając przednią szybę samochodu. Uczestniczka zdarzenia natychmiast wezwał pomoc. Policjanci wyczuli od rannego mężczyzny silną woń alkoholu. Na miejscu wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli pojazd do ekspertyzy. Badanie wykazało, że kierująca osobówką nie spożywała wcześniej alkoholu. Trzeźwość pieszego zostanie ustalona na podstawie badania pobranej próbki krwi.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Przypominamy również do pieszym aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię. Pamiętajmy, że samochodu nie da zatrzymać się w miejscu.