Wiadomości

Zawierciańscy policjanci walczą z przestępczością narkotykową

Data publikacji 13.10.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego, prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli ponad 600 porcji marihuany i 40 krzewów. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy skontrolowali posesję w Ogrodzieńcu aby sprawdzić posiadane informacje o tym, że jeden z domowników zajmuję się uprawą konopi indyjskich i dystrybucją marihuany. W trakcie przeszukania śledczy znaleźli 6 wyrwanych krzaków konopi oraz ukryty w pomieszczeniach gotowy susz marihuany. Zabezpieczono  tam także urządzenia do rozdrabniania narkotyków, elektroniczne wagi i pieniądze, które mogły pochodzić z handlu środkami odurzającymi. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch 24-letnich mieszkańców gminy Ogrodzieniec. Stróże prawa zlikwidowali również „leśne plantacje” konopi indyjskich, które uprawiali zatrzymani mężczyźni. Łącznie zabezpieczono ponad 600 porcji marihuany i 40 krzewów konopi.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd może orzec karę do 10 lat więzienia. Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Ładowanie odtwarzacza...