Wiadomości

Trwa akcja "Prędkość" na zawierciańskich drogach

Data publikacji 05.01.2018

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych zawierciańscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "Prędkość". Policyjne patrole na terenie całego powiatu skrupulatnie sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez drogowych piratów.

W godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie naszego powiatu policjanci kontrolują kierowców, którzy mocniej wciskają pedał gazu. Policjanci z zawierciańskiej drogówki do ogólnokrajowych działań wykorzystują nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator oraz nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Mundurowi sprawdzają także trzeźwość kierujących, wyposażenie pojazdu, wymagane dokumenty oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Dzisiejsze działania mają na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń. Od kilkunastu dni na terenie naszego powiatu policjanci wyposażeni w nowy wideorejestrator czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników ruchu drogowego, skutecznie temperując piratów drogowych.


Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.