Wiadomości

Trwa akcja "Prędkość" na zawierciańskich drogach

05.01.2018    Zawiercie

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych zawierciańscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "Prędkość". Policyjne patrole na terenie całego powiatu skrupulatnie sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez drogowych piratów.

W godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie naszego powiatu policjanci kontrolują kierowców, którzy mocniej wciskają pedał gazu. Policjanci z zawierciańskiej drogówki do ogólnokrajowych działań wykorzystują nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator oraz nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Mundurowi sprawdzają także trzeźwość kierujących, wyposażenie pojazdu, wymagane dokumenty oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Dzisiejsze działania mają na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń. Od kilkunastu dni na terenie naszego powiatu policjanci wyposażeni w nowy wideorejestrator czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników ruchu drogowego, skutecznie temperując piratów drogowych.


Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.