Wypadki z udziałem pieszych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Wypadki z udziałem pieszych

Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. Do potrąceń doszło w piątkowy wieczór na ul. Piłsudskiego i Kościuszki. Ranne osoby trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności.

W piątek około godz. 21.00 doszło w Zawierciu do dwóch wypadków drogowych na oznaczonych przejściach dla pieszych. Pierwsze potrącenie miało miejsce na ul. Piłsudskiego w pobliżu Biedronki. Według wstępnych ustaleń policjantów, 61-letni kierowca volkswagena passata nie zachował należytej ostrożności i potrącił znajdującą się na pasach pieszą. Kobieta przechodziła z prawej na lewą stronę drogi. Samochód znajdował się na środkowym pasie wyznaczonym do skrętu w ul. Parkową. Ranną 45-letnią mieszkankę Zawiercia przewieziono do szpitala. Do drugiego zdarzenia doszło na ul. Kościuszki w pobliżu skrzyżowania z ul. Westerplatte. 33-letni kierowca renault megane jechał od ronda w kierunku dworca PKP. Pieszy przechodził w kierunku parku. W wyniku zderzenia z pojazdem, obrażeń ciała doznał 32-letni mieszkaniec Włodowic. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, natomiast piesi spożywali wcześniej alkohol. Policjanci wykonali oględziny miejsc zdarzeń i sporządzili  wymaganą dokumentacje. Zatrzymali też kierowcom prawa jazdy i dowody rejestracyjne uszkodzonych samochodów.
Ponownie apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Zwracamy się także do pieszych aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię. Zachęcamy wszystkich do używania elementów odblaskowych po zmroku, również w terenie zabudowanym.

 

Założenie elementów odblaskowych zwiększa odległość, z której jest widoczny pieszy nawet do 150-200 metrów