Nakręcamy nadzieję - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Nakręcamy nadzieję

Data publikacji 15.03.2018

Gabrysia to 5-letnia córka jednego z zawierciańskich policjantów. Od kilku lat choruje na bardzo poważną chorobę, której leczenie jest niewyobrażalnie kosztowne. Dzielnicowi postanowili pomóc koledze i zorganizowali konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Dzięki tej akcji, będzie możliwa pomoc w leczeniu chorego dziecka.

5-letnia Gabrysia to córka jednego z zawierciańskich policjantów. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni i wymaga bardzo kosztownego leczenia. Potrzebna jest również rehabilitacja, która wiąże się z kolejnymi wydatkami. Efekty działania leków i ciężkiej pracy z rehabilitantem są już widoczne, dlatego rodzice dziecka robią wszystko co w ich mocy, by pomóc córce.

Dzielnicowi także nie pozostali obojętni. Postanowili pomóc koledze i wesprzeć leczenie małej Gabrysi. Policjanci postanowili zorganizować konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Każda klasa może zaangażować się w zadanie, jakim jest nic innego, jak zwykłe zbieranie nakrętek. Te drobne, plastikowe elementy, które później zostaną przekazane Rodzicom Gabrysi, a następnie trafią do recyklingu, pozwolą wesprzeć choć w drobnym stopniu leczenie dziewczynki. Dodatkową ideą konkursu, jest współdziałanie w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Poprzez akcję i nasze motto: pomagamy i chronimy, chcemy także zapoznać uczniów z policyjną służbą. Dlatego też dwie klasy wraz z opiekunami, które zbiorą największą ilość plastikowych nakrętek, będą specjalnymi gośćmi Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu i przez chwilę staną się policjantami zawierciańskiej jednostki, poznając tajniki policyjnej pracy.

Konkurs trwa od 15 marca do 15 maja br. Zebrane nakrętki można przekazywać do Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, gdzie zostaną one zważone. W przypadku przekazania zebranych nakrętek prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, na jeden z poniższych numerów:

st. sierż. Marta Wnuk – 32 67-38-310; podkom. Remigiusz Bajan – 32 67-38-353; kom. Paweł Sobota – 32 67-38-261; nadkom. Andrzej Świeboda – 32 67-38-210.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szczytnej akcji!!!

Pliki do pobrania