Dozory za pobicie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Dozory za pobicie

Data publikacji 02.05.2018

Policjanci z Łaz zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 39 lat, podejrzanych o pobicie dwóch mieszkańców Chruszczobrodu. Incydent miał miejsce w pobliżu sklepu nocnego w Łazach. Poturbowanym mężczyznom udzielono pomocy medycznej. Zatrzymani napastnicy trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło w nocy 28 kwietnia przed sklepem monopolowym przy ul. Jesionowej w Łazach. Napastnicy najpierw zaatakowali 28-latka, a następnie jednego z klientów sklepu, który próbował mu pomóc. Po chwili mężczyźni oddalili się z tego miejsca i oczekiwali na nich przed sąsiednim blokiem. Tam drugi raz napadli i znów dotkliwie pobili. Dzięki szybkiej informacji przekazanej przez świadków tego zdarzenia, policjanci zdążyli zatrzymać uciekających agresorów. 34 i 39-letni mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty pobicia. Młodszy w warunkach recydywy, gdyż kilka miesięcy wcześniej zakończył odbywanie długoletniej kary więzienia za popełnienie przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych napastników dozory policyjne.

Art. 158. K.K.§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1 lub w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.