Finał poszukiwań 80-latków - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Finał poszukiwań 80-latków

Data publikacji 22.05.2018

Dzisiaj po trzech dniach poszukiwań policjanci odnaleźli 80-letniego mieszkańca Karlina. Skrajnie wyczerpany mężczyzna leżał w gęsto zarośniętym lesie. Godzinę wcześniej odnaleziono ciało poszukiwanej kobiety. Znaleziono je w strumyku na obrzeżach Zawiercia. Dziękujemy wszystkim mediom za pomoc w nagłośnieniu poszukiwań. Dziękujemy również internautom za przekazane spostrzeżenia.

W pierwszym dniu akcji do poszukiwań zaginionych wykorzystano helikopter, drona oraz przeszkolonego psa. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyli również ratownicy GOPR z Podlesic i strażacy. Kilkadziesiąt osób przeszukiwało rejon, w którym zaginione osoby były ostatni raz widziane. Informację o zaginięciu 80-letniej pary zostały opublikowane w lokalnych mediach. Policjanci sprawdzali wszystkie otrzymane sygnały. Niestety dzisiaj około 14.00 ujawniono ciało poszukiwanej kobiety. Zwłoki leżały w niedużej rzeczce na obrzeżach miasta. Znaleźli je pracownicy budujący obwodnicę Zawiercia. Godzinę później policjanci odnaleźli poszukiwanego mieszkańca Karlina. Mężczyzna prawdopodobnie cały czas przebywał w gęsto zarośniętym lesie, pomiędzy Żerkowicami a Karlinem. Skrajnie wyczerpany 80-latek został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Ponownie zwracamy się do krewnych lub opiekunów osób starszych, które ze względu na swój stan zdrowia mogą stracić orientację w terenie i nie powrócić samodzielnie do domu. Wyposażenie takich osób w telefon komórkowy lub lokalizator GPS w postaci zegarka lub bransoletki umożliwi ich sprawne namierzenie. W sprzedaży dostępne są również ubrania z wszytymi modułami lokalizatora GPS. Szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby może uratować jej życie.