Śmiertelny wypadek motocyklisty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Data publikacji 09.07.2018

Zawierciańscy policjanci ustalają szczegóły tragicznego wypadku, w którym zginął 34-letni motocyklista. Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 790 w Ogrodzieńcu. Kolejny raz apelujemy o ostrożność, rozsądek i wyobraźnię oraz przypominamy zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie".

Wczoraj przed 17.00 na drodze wojewódzkiej 790 w Ogrodzieńcu doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Według wstępnych ustaleń, kierująca osobowym volkswagenem podjęła manewr wyprzedzania innego pojazdu i nie zauważyła, że jest już wyprzedzana przez motocyklistę. Zepchnięty kierowca yamahy wpadł do rowu i uderzył w betonowy mostek. 34-letni mieszkaniec Zawiercia zginął na miejscu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 29-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Czynności na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 2 godziny. Teraz śledczy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierowców o spokojną i rozsądną jazdę. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.