O bezpieczeństwie z maluchami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

O bezpieczeństwie z maluchami

Data publikacji 07.08.2018

Zawierciańscy policjanci odwiedzili maluchów, uczęszczających w sierpniu br. do Przedszkola nr 6 w Zawierciu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Mundurowi rozmawiali też z dziećmi o bezpieczeństwie w lesie, w górach, w mieście oraz w ruchu drogowym. Wszystko po to, aby te wakacje były bezpieczne, szczególnie dla najmłodszych.

Dziś przedszkolaki jednego z zawierciańskich przedszkoli miały nietypowe zajęcia na placu zabaw. W trakcie krótkiej pogadanki, realizowanej w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, mundurowi opowiedzieli najmłodszym, jak zachować się podczas zabaw przy akwenach. Wskazywali, jak ważna jest rola ratownika wodnego, podkreślając, że należy wykonywać jego polecenia - takie, jak np. wyjście z wody. Mówili o zabawie przy brzegu, o zakazie kąpieli w miejscach niedozwolonych, ale także o odpowiednich zachowaniach na basenach. Wiedza, jaką pochwaliły się przedszkolaki, była naprawdę spora. Może to świadczyć o tym, że temat bezpieczeństwa był już omawiany przez rodziców, czy opiekunów, a wiadomości przekazane przez nich pozostały w pamięci maluchów. Dzieci doskonale znały numery telefonów służb ratunkowych, wiedziały jak należy zachować się w sytuacjach różnych zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w lesie, czy w górach. Znały też zasady kontaktu z nieznajomymi osobami. Ponadto przypomniały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prezentując, jak należy przechodzić przez jednię.

Po teorii nadszedł czas na zabawę, bo przecież gry na świeżym powietrzu były jednym z elementów wymienionych przez dzieci, jako formy spędzania wakacyjnego czasu. W ruch poszła piłka i frisbee. W trakcie zabawy policjanci przypominali, że również podczas takiej rekreacji maluchy muszą zwracać uwagę na siebie nawzajem i dbać o wspólne bezpieczeństwo.