Bezpieczna droga do szkoły w Łazach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły w Łazach

Data publikacji 06.09.2018

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Łazach razem z policjantami zawierciańskiej drogówki wzięli udział w Gminnym Pikniku Osiedlowym. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" mundurowi przekazywali najważniejsze informacje związane bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Uczyli też najważniejszych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, policjanci kontrolowali tereny przy szkołach sprawdzając prawidłowość oznakowania przejść dla pieszych. Aktualnie sprawdzają czy uczniowie prawidłowo przechodzą przez jezdnię oraz czy kierowcy zachowują ostrożność w rejonie szkół. Nie tylko na tym polegają policyjne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo najmłodszych.

W minioną niedzielę dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łazach wraz z policjantami zawierciańskiej drogówki wzięli udział w Gminnym Pikniku Osiedlowym w Łazach. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi przeprowadzili pogadanki na temat najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Mówili o tym, jak i gdzie przechodzić przez jezdnię, co robić, aby być widocznym na drodze, czy też, jak powinien być wyposażony rower, którym tak często młodzież dojeżdża do szkoły. Dzielnicowi wspomnieli również o bezpieczeństwie nad wodą, ale także w kontakcie z nieznajomą osobą lub niebezpiecznym zwierzęciem. W końcu takie sytuacje mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły. Ponadto mundurowi przekazali najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy, angażując do ćwiczeń na fantomie najmłodszych uczestników pikniku. W przyswajaniu tej ważnej wiedzy pomagał Sznupek – maskotka śląskiej policji i przyjaciel wszystkich dzieci, który również kibicował uczestnikom konkursu plastycznego dla najmłodszych.